RAPLAMAA RABADE PÄEV 2024

RAPLAMAA RABADE PÄEV 2024 toimub 21.-22. septembril!

Kõik huvilised on taaskord oodatud avastama ja nautima Raplamaa rabasid!!

Sa küsid MIKS?

Sellele teab vastust isegi ChatGPT:

“Rabas käimine on hea mitmel põhjusel:

1. Looduse ilu: Rabas on väga ilus ja unikaalne loodus, mida mujal ei kohta. Seal on laukad, soosaared, rabametsad ja erinevad taimeliigid, mis moodustavad vapustava vaatepildi ning pakuvad rahustavat ja meeldivat keskkonda.

2. Rahu ja vaikus: Rabas on sageli vähe inimesi, seega on seal suurepärane koht, kus nautida privaatsust ning rahu ja vaikust. See võimaldab lõõgastuda, mõelda ja end täielikult loodusega ühendada.

3. Tervislik tegevus: Rabas jalutamine või matkamine on suurepärane viis tervislikuks kehaliseks aktiivsuseks. Rabades on sageli ka matkarajad, mis võimaldavad lühemaid või pikemaid jalutuskäike vastavalt soovile ja võimetele.

4. Õppimisvõimalused: Rabades on sageli loodusõpperajad või infotahvlid, mis annavad võimaluse õppida rohkem looduse, ökosüsteemide ja eluslooduse kohta. Rabamatk võib olla hariv kogemus, eriti loodus- või bioloogiahuvilistele.

5. Fotograafia: Rabadel on erakordselt kaunid loodusmaastikud, mida saavad jäädvustada ja nautida fotograafia harrastajad. Seega on rabas hea võimalus jäädvustada loodust ning järgida algseid inspiratsiooniallikaid.

Üldiselt on rabas käimine suurepärane viis linnakärast eemale pääsemiseks, looduse nautimiseks ja enda vaimse ja füüsilise tervise toetamiseks.

Tehisaru teab, miks rabas on hea, aga ei saa seda kunagi “omal nahal” tunda.

Sina pole tehis! Sina oled päris!
Raplamaa rabad on päris!
Tule ja veendu ise!

Lisaks rabadele on Raplamaa rikkus ka tema inimesed! Ja inimesi on meil siin ilusaid, kuulsaid, andekaid, kogenuid küll ja veel!

Täitsa päris inimesed on ka meie matkajuhid – üks ilusam kui teine:

Anu Kaar – Sooserva Retked MTÜ

Andres Lääne – Suur Seiklus OÜ

Ain Mihkelson – Kasvu Labor OÜ

Marko Aleksejev – Preeriakoda OÜ

Kogenud matkajuhtidega koos on julgem laugaste vahele rabatarkusi ja -lugusid koguma minna!

PS! Jooksval infol hoia silm peal FB sündmusel SIIN.

Projekt “Raplamaa rabade päev 2023” viidi ellu Raplamaa Partnerluskogu LEADER Ettevõtluse konkurentsivõime tugevdamise meede 2 abil

Saada meile enda ettevõtmise kohta infot!

Täida vorm enda andmetega ning saada meile! Võtame Sinuga ühendust õige pea! 

Saadame kontkaktivormist koopia ka Sinu e-mailile