Meil on külas Mari-Lill Pihtje!

Mõned korrad aastas kutsume Väärt Raplamaa Toode poodi mõne külalise. Ikka selleks, et Raplamaa rahval oleks uus ja huvitav, kui taas meie poodi tulevad. Sel korral lubasime oma riiulitele kaunid ehted Järvamaalt.Oma ehete valmimise protsesse kirjeldas Mari-Lill hiljuti oma Facebooki leheküljel nii: 
” Algab kõik ideest, mis mu peas on tekkinud. Nüüd peab see kuidagi mateeriaks saama. Portselanist ehete tegemiseks valmistan kõigepealt mudeli, millest võtan kipsvormi. (Seda protsessi ma ei hakka kirjeldama, sest see on liiga pikk). Postselani valumassi ehk siis sellise vedela portselani valan valminud vormidesse, kus see kuivab ja kahaneb nii palju, et ese tuleb lõpuks ilusti vormist välja. Teisi, muudest savimassidest ehteid, modelleerin käsitsi, tavaliselt saviplaaditehnikas, kus savi rullitakse paraja paksusega leheks, millest saab siis lõigata soovitud kujundeid, mis tuleb panna kuivama kahe puidust plaadi vahele, et need kõveraks ei tõmbuks. Kuivanud asjad lähevad elektrilisse keraamikaahju, kus toimub eelpõletus 900 C juures. See kestab umbes 24 tundi. Eelpõletatud asjad tuleb hoolega vesiliivapaberiga lihvida ning lasta jälle kuivada. Järgmiseks glasuurin esemed erinevate glasuuridega ja siis lähevad need uuesti ahju, aga temperatuur on kuni 1245 C, mida nimetatakse kõrgkuumuseks. See põletusprotsess kestab ka umbes 24 tundi. Glasuuritud kõrgkuumuses käinud asjad tahan veel tihti katta kulla või plaatinaga. Siis asungi neid pintsliga maalima või katma. Kui laki taoline portselanimaali kuld või plaatina on kuivanud umbes 10 tundi, siis lähevad ehted uuesti ahju, kus spetsiaalselt väljatimmitud programmiga põletan neid terve ööpäeva kuni 800 C -ni.
Edasi lihvin metallist niklivabad ehtedetailid ja liimin ehetele külge. Liim kuivab umbes ööpäeva ja siis puhastan üleliigsed liimijäljed.
Järgmiseks hakkan pakendama. Pakendite musta kartongi lasen lõigata Kuma trükikojas õigesse mõõtu. Siis järgmiseks tuleb pakendile šablooniga märkida erinevate toodete paigaldamise augud ja teha need naaskliga või augurauaga. Kui augud on tehtud, pressin peale oma märgi. Lõpetuseks paigaldan kleebise enda andmetega.
Muidugi tuleb tooteid veel pildistada ja selleks sean üles oma väikese stuudio ja teen fotod, mida postitada sotsiaalmeediasse ja jagada mujalegi, kui vaja.” 

Jaga postitust:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Samal teemal

Millest unistad Sina?

Ongi käes märtsikuu, kevad hakkab endast märku andma, päike käib üha kõrgemalt ja lumi juba sulab.  Hea lugeja!* Millist Raplamaad ootad Sina lume alt välja

Saada meile enda ettevõtmise kohta infot!

Täida vorm enda andmetega ning saada meile! Võtame Sinuga ühendust õige pea! 

Saadame kontkaktivormist koopia ka Sinu e-mailile