TARUVAIK Meeallikalt 20g.

7,50

Kategooria

Taruvaik (proopolis ehk tarupigi) on mesilaste poolt valmistatud värvuselt rohekas, pruunikas või punakas omapärase meeldiva lõhnaga vaigutaoline kleepuv aine. Mesilased valmistavad taruvaiku taimede pungadelt kogutud lähteainetest. Taruvaigu üht koostisosa – palsamit – produtseerivad amm-mesilased õietolmuterade kestadest. Koosneb ta taimsetest valkudest ja palsamitest (50–55%), vahast (30–40%), eeterlikest õlidest (8–10%) ja õietolmust (5–10%). Taruvaigu sulamistemperatuur on 80°C ja erikaal 1,27 g/cm3. Mesilased kasutavad taruvaiku kärjekannude puhastamiseks ja desinfitseerimiseks, pragude täitmiseks, lennuava kitsendamiseks ja tarru sattunud kahjurite katmiseks.
Taruvaik on rahvameditsiinis kasutusel kui antibakteriaalne aine. See takistab haigustekitajate arengut, parandab haavu ning leevendab valu. Taruvaiku kasutatakse mitmete tavameditsiini preparaatide valmistamisel.

Kodustes tingimustes on teda kõige lihtsam kasutada piirituslahusena- 10 g taruvaigule lisatakse 100 ml 80% alkoholi ning lastakse seista, aegajalt segu loksutades, kuniks kogu taruvaik on lahustunud, seejärel vedelik kurnatakse.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “TARUVAIK Meeallikalt 20g.”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Saada meile enda ettevõtmise kohta infot!

Täida vorm enda andmetega ning saada meile! Võtame Sinuga ühendust õige pea! 

Saadame kontkaktivormist koopia ka Sinu e-mailile