Alu Mõisahärra

Kas Sina usud imesid? Aga muinasjutte? Aga ajalugu? – Parem oleks!

Raplamaa RABAB nii vingelt, et ajalugu ärkab taas ellu!

Sa sügad silmi ja ei saa aru, kas on kusagil avanenud ajavärav, sest ringi liigub tegelasi eelmisest sajandist?!

KUST ON TA TULNUD?

MIS ON TEMA SÕNUM?

Luba endale selgitada:

Nimelt, asub Rapla endise Alu rüütlimõisa maadel, millest tänaseks on kasvanud igati vahva linn.

Viimast Alu Mõisahärrat teatakse kui arukat ja heasüdamlikku meest, kes iseäranis talude müümise ja rendi ajal olla talupoegadele igatsorti soodustusi andnud ning 1905 a. oma rahva eest seisnud. (Jaan Männart, Willem Kutsar)

Sestap on asjade loogilise jätkuna täna meie tootjate esindajaks ning häälekandjaks Alu mõisahärra Otto von Lilienfeld, Eestimaa rüütelkonna peamehe Georg von Lielenfeldi poeg, kes oli ka ise rüütelkonna peamees aastatel 1842-1845 ning hiljem juba Eestimaa maanõunik.

Ta oli uhke oma talupoegade üle, kelle nägudes nägi ta tarkust (erinevalt naabermõisade mõisnikest) ning valitses nende üle õiglaselt justkui teades, et kui tema jaoks töötaval pärisorjal on hea, siis on ka temal väga hästi! Ilmselt seetõttu kasvas siinne kogukond kokkuhoidvaks, kus julgeti olla loovad ning ettevõtlikud ning oldi endi üle uhked. See väjendub tänapäevani kõiges, kuhu Raplamaa inimene käed külge lööb! Vaata kasvõi meie maamärgilist kirikut, mille kihelkonnamehed kahetornilisena ehitasid, et rõhutada Raplamaa erilisust. Või siis Okta Centrumi hoonet, mille lasi nõukogudeaegne kolhooside ehituskeskuse esimees projekteerida sõnadega: “Tee nii äge hoone, millele peale ega kõrvale ei saaks midagi muud ehitada!” Tänased arhitektid näevad, et Okta Centrumist võiks saada samasugune ikoon ja maamärk nagu Sydney ooperimaja Austraalias.

Alu Mõisahärra ilmutas end esimest korda taas meie ette 15.augustil 2020 ning uue traditsioonina hakkab ta oma maadel käima kord aastas, et nautida rahva saavutusi ning juhtida tähelepanu võimalustele.

Sel aastal jättis ta maha kaks suurt ülesannet:

  1. Avada kohaliku ettevõtluse edendamiseks suveperioodil läbi Rapla kulgev Kaubatee, näiteks neljapäeviti.
  2. Leida Okta Centrumile väärikas väljund.

Auf Wiedersehn!

Saada meile enda ettevõtmise kohta infot!

Täida vorm enda andmetega ning saada meile! Võtame Sinuga ühendust õige pea! 

Saadame kontkaktivormist koopia ka Sinu e-mailile