Väärt Raplamaa Toode kaubariiulid COOP poodides

Sel sügisel on Väärt Raplamaa Toode astumas suurt sammu edasi, sest käib viimase lihvi andmine riiulitele, mis pannakse püsti COOP Kohila ja Märjamaa kauplustesse ning täidetakse MTÜ liikmete toodanguga. Mõte, et raplamaised tooted peaksid soovijaile poes kättesaadaval olema üle terve Raplamaa (ja hiljem ka igal pool mujal Eestis) oli MTÜ Väärt Raplamaa Toode juhatuses jutuks ja nö õhus juba mõnda aega. Kuna MTÜ üheks peamiseks eesmärgiks on raplamaiste toodete ja tootjate tutvustamine, siis on selline Rapla poest välja minemise ehk tegevuse laiendamise soov igati loogiline. Ideele andis konkreetsema käigu, ning on nüüd seda ettevõtmist ka juhtinud, juhatuse liige Rikka Toman. 

Miks COOP?

Tänapäeval ei ole igas linnas või alevis vaid üks suurem pood. Esindatud on ikka kaks või kolm poeketti. Olgu see siis RIMI, Maxima, Selver vms. Miks otsustas MTÜ Väärt Raplamaa Toode oma kauba viia just COOP kauplustesse?  Põhjus on lihtne. Minna tuleb ikka sinna, kus mõni raplakas juba ees ootamas on. Rapla Tarbijate Ühistu eesotsas on Väino Sassi, kes juhatas meie MTÜ juhatuse õigete kontaktideni ning loodetavasti on valmis ka edaspidi nõuga toeks olema. Hetkel on kokku lepitud, et MTÜ Väärt Raplamaa Toode esimesed riiulid saavad välja pandud Kohila ja Märjamaa COOPi. 

Riiulite kujundus

Koos aktiivsemate tootjatega arutleti, millised riiulid võiksid raplamaist kaupa kanda. Kuigi esialgne mõte oli proovida kaasaegseid kartongist lahendusi, kus oma kujundusega saab katta terve riiuli, jõuti lõpuks otsusele, et mõistlikum on alustada tasa ja targu ning suuri kulutusi kohe mitte teha. Seega vaadati hoopis keskkonnasõbralikult mõeldes ringi, et kas leidub kuskil korralikke riiuleid mida nö teisele ringile viia. Tänaseks on riiulid olemas ning kujunduse neile teeb kunstnik Hege Runnel.  

Hege Runneli lustliku lähenemist otsustati kasutada ka tootjate endi tutvustamisel. Riiulitel ei tutvustata mitte ainult Raplamaa tuntud firmasid vaid ka inimesi nende toodete ja tegude taga. Hege Runnel joonistab tootjast tutvustuseks meeleoluka pildi ning kõrval olevasse jutumulli mahutatakse ära firma ja toodete tutvustus. 

Kelle tooted riiulitele lähevad?

COOP-poodides toodete müümisel on vajalik EANkood, see pikk numbrite jada triipkoodi all.  Esimese hooga lähevadki riiulitele nende tootjate kaubad, millel on juba EAN kood olemas.
Nimekirjas on: 
Minna Sahver
Aasu talu mesi ja huulepalsam
Frenzy
Tõrvaaugu
Bon Merité
Signe Seebid
LoodusSPA
Traageldaja
Made Balbat
Enamasti peab iga tootja enda firmale EAN koodid ise muretsema ning see on seotud kuludega. Suuremalt tegutsejale ei ole EAN koodi saamisega seotud tasud suured, väiksele tegijale aga ei pruugi koodi tellimine mõtekaks osutuda. Seega peale töökorralduse sisseseadmis ja nö katseaega on plaanis, et MTÜ Väärt Raplamaa Toode sõlmib ise lepingu EAN koodide saamiseks ning annab selle siis soovi avaldanud väiketootjale kokkuleppeliselt kasutamiseks. Millised täpselt saavad olema MTÜ kaudu EAN koodide saamise tingimused, selgub mõne aja pärast.

Hoiame teid kursis, mis kuupäeval täpsemalt riiulid poodi jõuavad!

Jaga postitust:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Samal teemal

Millest unistad Sina?

Ongi käes märtsikuu, kevad hakkab endast märku andma, päike käib üha kõrgemalt ja lumi juba sulab.  Hea lugeja!* Millist Raplamaad ootad Sina lume alt välja

Saada meile enda ettevõtmise kohta infot!

Täida vorm enda andmetega ning saada meile! Võtame Sinuga ühendust õige pea! 

Saadame kontkaktivormist koopia ka Sinu e-mailile