Millest unistad Sina?

Ongi käes märtsikuu, kevad hakkab endast märku andma, päike käib üha kõrgemalt ja lumi juba sulab. 

Hea lugeja!
* Millist Raplamaad ootad Sina lume alt välja sulamas?
* Millest Sa unistad?
* Mida Sa tahaksid ette võtta või mida korda saata?

Mis oleks, kui seekord tuleks kevad tõepoolest teisiti?! Mis oleks, kui me ise looksime endale oma kevade ja teeksime seda üheskoos? Meie usume, et unistuste Raplamaa võiks olla rabav ja ei grammigi vähem!
Tuleviku Rapla? Pildi autor: Indrek Tuuga

Kas poleks uhke tulevikus shopata mööda butiike, kus Gucci kõrval on valikus Ode Disani kollektsioonide rõivad ja Villeroy & Boch’i kõrval saame soetada TaevaniMaani Meistrikoja kvaliteetseid bränditooteid! Meie oma kuulsa Pargi Resto naabriks on tagasihoidlik Gordon Ramsay söögikohake ja Minna Sahvri marmelaadi käiakse ostmas Araabia Ühendemiraatidest! Meie mesinike mett aga hinnatakse Inglismaalt Ameerikani just sellepärast, et see on korjatud puhtast loodusest!

Päris rabavad mõtted, eks?! Ah, et võimatu? Mitte siis, kui kokku saavad julgete unistustega ettevõtlikud inimesed!  Loeb see, millest unistad Sina, kui eredalt säravad Sinu silmad ja mida soovid korda saata! Julgete unistustega inimeste rinnus lööb sangari süda!

Siit Sulle üleskutse:

* Kirjuta, joonista või tule ja jutusta, aga anna meile teada, mida teeksid Sina, et kõigile saaks parem Raplamaa!

* Meie kontaktid leiad kodulehelt www.rabavraplamaa.ee või tule külla Raplas, Tallinna mnt 29.

* Muutused paremuse poole sünnivad koostöös, aga ikka siis, kui iga inimene annab oma panuse.

 

Ühe raplamaalase lugu ja unistus paremast tulevikust

Kohtusime Aliisiga esimest korda Rabav Raplamaa poes. See oli üks tavaline argipäev, kui Aliis sõbraga koos meie juurest läbi astus. Aga kui põnev oli meil kuulata tema Raplamaa lugu ja saada teada tema ettevõtmistest ja unistustest!

Aliis on sündinud Raplas, kasvanud ja koolis käinud Järvakandis, aga veel ka Rapla Muusikakoolis. Siit viis tema tee edasi Nõmme Muusikakooli, hinges lootus, et muusika on just see, millega ülejäänud elu koos veeta. Siiski pärast keskkooli lõpetamist muusikat Aliis edasi ei õppinud, vaid kuulas pedagoogist ema sõna ja tuli kodukanti tagasi õpetajaks. Nii töötas ta kolm aastat Eidapere Koolis, kui leidis taaskord üles tee Tallinnasse ja seekord ülikooli Eesti keele filoloogiat tudeerima. Pealinnas elades kinkis elu talle poja ja viis üheskoos perega hoopiski Eestist ära kuuma päikese alla Hispaaniasse. Meie õnneks ta sinna päriseks ei jäänud, vaid tuli igatsus hinges siiski tagasi Eestisse. Karjäär, täiendkoolitused ja ettevõtlus hoidsid mõnda aega Aliisi pealinnas tegusana, kuni ühel päeval tegi ta siiski otsuse pöörduda tagasi kodukanti.

Tänaseks on Aliis juba nii mõnedki aastad elanud Järvakandis ja igapäevaselt on ta tegus Rapla Valla Avatud Noortekeskuses. Aliis usub, et lapsemeelne hing on pigem elu elamise tarkus. Sarnase ellusuhtumisega sõbrad tema ümber kinnitavad, et see on õige eluviis – hoiab rõõmu hinges!

Aliisi südameprojekt on samuti seotud lastega ja just nende hingerõõmuga. Koos headest tuttavatest tiimiga on ta loonud vahvad tegelaskujud, kes kutsuvad lapsi rõõmu looma nii kehale kui hingele, suunavad hoidma endas rahutunnet ja võluma ümber mittevajalikud tunded. Viibides lastele ja noortele igapäevaselt lähedal, viib Aliis projekti põhimõtteid ja tarkusi praktikasse iga päev.

Aliis Sarapik. Foto erakogust.

Elu Raplamaal meeldib Aliisile väga! Siin on kodune tunne, need inimesed, sünergia – siin on kogukond! Ühtset tunnet tajusime Aliisiga meiegi, kui mitmel korral inimestest rääkides jõudsime ühiste tuttavateni. Lisaks asukoha mugavustele, millest Raplamaa ümbritsetud on, on just inimesed need, kellega me siin koos olla ja tegusid teha tahame.

Aliis juba tegutseb oma unistuste nimel ja teeb midagi, mis teda üleni särama paneb. Tema poolt loodud emotsioonide tundmise praktika aitab kindlasti kaasa, et lapsed ja noored oleks osavad enesejuhtijad ning ka tulevikuloojatena kindlakäelised, teadlikud ja targad. Tuleb tunnistada, et projekti eesmärgid on suuremahulised, seega temast ja hingelinnust kuuleme õige pea kindlasti rohkem!

Hea lugeja, kui Sinulgi on oma lugu Raplamaaga või südames teostamist ootavaid unistusi, siis ära hoia end tagasi, vaid jaga meiega oma mõtteid! Sulatame koos lume ja loome oma kevade! Võtame päriselt vastutuse omaenda elu ja meid ümbritseva keskkonna eest! Unistame suurelt ja tegutseme koos!

Sinu,

MTÜ Rabav Raplamaa

Jaga postitust:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Samal teemal

Millest unistad Sina?

Ongi käes märtsikuu, kevad hakkab endast märku andma, päike käib üha kõrgemalt ja lumi juba sulab.  Hea lugeja!* Millist Raplamaad ootad Sina lume alt välja

Saada meile enda ettevõtmise kohta infot!

Täida vorm enda andmetega ning saada meile! Võtame Sinuga ühendust õige pea! 

Saadame kontkaktivormist koopia ka Sinu e-mailile